РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000505986<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pokrovskiy V. O. 
Laser desorption/ionization of fullerenes: experimental and theoretical study / V. O. Pokrovskiy, A. G. Grebenyuk, E. M. Demianenko, V. S. Kuts, O. B. Karpenko, S. V. Snegir, N. T. Kartel // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2013. - 4, № 1. - С. 78-91. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Розглянуто та обговорено експериментальні та теоретичні аспекти іонізації, фрагментації та агрегації фулерену C60, вивченого за допомогою методу мас-спектрометрії із застосуванням лазерної десорбції/іонизації та квантової хімії. Утворення іонів та хімічні реакції молекул фулерену залежать переважно від природи та властивостей поверхні, на яку вони нанесені, від умов нанесення та від механізму іонно-молекулярних реакцій, які мають місце в іонному джерелі мас-спектрометра. Показано, що енергії одного фотона достатньо для іонізації адсорбованої молекули фулерену шляхом переходу електрона на рівень Фермі підкладки та подальшого подолання бар'єру сил електростатичного зображення. Втім, цей механізм неспроможний пояснити одержані мас-спектри вичерпно, особливо високий рівень фрагментації фулерену, внаслідок нестачі необхідної для цього енергії. Плазмонний резонанс, як наслідок багатофотонного збудження молекули фулерену в конденсованому стані, є початковою стадією та основним механізмом постачання енергії для лазерно-індукованої іонізації, фрагментації, агрегації та хімічних реакцій, які відбуваються як в адсорбованому стані, так і в іонному джерелі мас-спектрометра. Запропоновано інтерпретацію спостережуваних експериментальних результатів, що стосуються фрагментації та агрегації фулеренів, яка базується на результатах квантово-хімічних розрахунків та евристичних міркуваннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г583

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського