Мішалов В. Г. Якість життя у транссексуалів-чоловіків після хірургічної корекції статі (дворічне проспективне дослідження) / В. Г. Мішалов, В. В. Храпач, О. В. Балабан, О. І. Охоцька, Л. Ю. Маркулан, Р. В. Гонза // Хірургія України. - 2013. - № 2. - С. 101-108. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.Визначено якість життя (ЯЖ) транссексуалів-чоловіків та досліджено її динаміку після хірургічної корекції статі у проспективному дворічному дослідженні. До дослідження залучили 68 транссексуалів-чоловіків, яких спостерігали та оперували у відділенні пластичної і реконструктивної хірургії на базі кафедри хірургії N 4 Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця у період з 1998 до 2010 рр. Пацієнтів розподілено на три групи. Основну групу склали 68 транссексуалів-чоловіків (група Т), першу контрольну групу - 80 чоловіків (група Ч), другу контрольну групу - 80 жінок (група Ж). Пацієнтам групи Т виконували оперативне втручання з приводу корекції статі: екстирпацію матки з додатками та маскулінізувальну мамопластику (в один етап усім пацієнтам), неофалопластику (другим етапом у 11 пацієнтів). ЯЖ визначено за опитувальником SF-36. Після проведеної операції ЯЖ транссексуалів поліпшилася у порівнянні з вихідним рівнем за такими категоріями SF-36, як соціальне функціонування, рольове функціонування, зумовлене емоційним станом, психічне здоров'я. Значення показників ЯЖ у цій групі в післяопераційний період наблизилися до таких у чоловіків контрольної групи. При аналізі ЯЖ залежно від часу, який минув після оперативного втручання, статистично значущої різниці не виявлено. Індекс рубрикатора НБУВ: Р705.4 + Р454.999
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|