РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000506138<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романенко Е. Г. 
Значение оксида азота в обеспечении трофической функции собственной пластинки десны при экспериментальном гастродуодените / Е. Г. Романенко, В. И. Мамчур, А. Э. Левых // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2013. - № 2. - С. 56-60. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

За умов відтворення хронічного гастродуоденіту в щурів досліджено вміст стабільних метаболітів оксиду азоту в крові та гомогенатах слизової оболонки ясен, а також їх вплив на трофічну функцію сполучнотканинної пластинки ясен. Виявлено, що рівень стабільних метаболітів NO у гомогенатах тканин ясен щурів з гастродуоденітом зменшувався майже в 3 рази (<$E roman P~<<~0,001>) у порівнянні з показником у групі інтактних тварин, що свідчить про виснаження депо оксиду азоту під час захворювання. Відзначено достовірне зменшення вмісту білка в тканинах ясен у тварин експериментальної групи (<$E roman P~<<~0,05>), що свідчить про переважання катаболічних процесів. Знижується висота сполучнотканинних сосочків ясен до <$E 0,011~symbol С~0,001> мм у тварин експериментальної групи проти <$E0,037~symbol С~0,003> мм у щурів контрольної групи (<$E roman P~<<~0,001>). У власній пластинці ясен визначаються явища фіброзу сосочкового і сітчастого шару. Відзначено обтурацію просвіту кровоносних судин і капілярів пучками колагенових волокон і основної речовини. Подібні явища свідчать про дистрофічні зміни в слизовій оболонці ясен, а поява великої кількості тучних клітин - про включення медіаторів запалення в патологічний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-29 + Р661.22-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського