РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000506284<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dmitrenko V. V. 
From reverse transcription to human brain tumors / V. V. Dmitrenko, S. S. Avdieiev, P. O. Areshkov, O. V. Balynska, T. V. Bukreieva, A. A. Stepanenko, T. I. Chausovskii, V. M. Kavsan // Biopolymers and Cell. - 2013. - 29, № 3. - С. 221-233. - Бібліогр.: 99 назв. - англ.

Наукові розробки відділу біосинтезу нуклеїнових кислот розпочато з вивчення зворотної транскриптази вірусу пташиного мієлобластозу (AMV). Протягом сімдесятих років минулого століття у відділі налагоджено виробництво AMV (декілька грамів на рік) та виділення зворотної транскриптази AMV, що дозволило розгорнути роботи з синтезу кДНК, клонування та вивчення структури та функції генів евкаріотів. Упродовж багаторічних досліджень було визначено будову генів інсуліну і родини інсуліноподібних факторів росту (IGF) лосося та їх транскриптів. Результати застосування двох сучасних методів - гібридизації мікрочіпів і SAGE - використано для ідентифікації генів, які диференційно експресуються в астроцитарних гліомах і нормальному головному мозку людини. За результатами їх порівняння виявлено обмежену кількість спільних генів, надекспресованих у гліобластомі. Визначені 105 диференційно експресованих генів, спільних для обох методів, можуть бути включені до переліку кандидатів для молекулярного типування гліобластом. Проведено перші експерименти з класифікації гліобластом на основі даних по експресії 20-ти генів із застосуванням штучної нейронної мережі, які показали, що профілі експресії зазначених генів для 224-х зразків гліобластом і 74-х зразків нормального головного мозку піддаються кластеризації згідно з картами Кохонена. Серед найекспресованіших у гліобластомі генів, які мають прогностичний і діагностичний потенціал, виявлено гени хітиназоподібних білків CHI3L1 і CHI3L2. Результатими експериментів in vitro продемонстрували, що обидва білки - CH13L1 і CHI3L2 - здатні ініціювати фосфорилювання кіназ ERK1/ERK2 і АКТ, що спричиняє активацію сигнальних каскадів PI3K/АКТ і MAPK/ER1/2 в клітинах 293 ембріональної нирки людини, а також у клітинах U87MG і U373 гліобластоми людини. Ідентифіковано нову клітинну лінію людини 293_CHI3L1, яка стабільно продукує хітиназоподібний білок CHI3L1.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.172 + Р569.627.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського