РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000506489<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванчук М. В. 
Одержання і дослідження наночастинок нікелю у матриці аморфного карбону / М. В. Іванчук, Б. П. Мінаєв, Л. П. Шепетун, Я. Д. Король, В. А. Литвин, Р. Л. Галаган // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Хім. науки. - 2013. - Вип. 14. - С. 102-108. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

За допомогою методу твердофазного піролізу нікель(II) фульвату у відновлюючій атмосфері H2 одержано феромагнітні наночастинки нікелю в аморфній карбоновій матриці. Використаний в роботі нікель(II) фульват було добуто шляхом осадження з розчину синтетичного натрій фульвату іонами Ni<^>2+. Використання карбонвмісних прекурсорів на основі синтетичних аналогів гумінових речовин обумовлено відсутністю в їх будові впорядкованих структурних фрагментів, з яких в умовах піролізу могли б формуватися нанокристалічні утворення з атомів Карбону. При повністю стохастичній структурі гумінових речовин, вони характеризуються цілком визначеними показниками вмісту функціональних груп. Наявністю у структурі синтетичних фульвокислот (СФК) карбоксигруп, хіноїдних фрагментів і фенольних гідроксигруп пояснюється їх здатність до соле- та комплексоутворення з полівалентними катіонами перехідних і неперехідних металів. Проведення піролізу фульватів металів групи Феруму у відновлюючій атмосфері H2 дозволяє практично повністю вилучити з кінцевого продукту наявний в СФК Оксиген, частково у вигляді CO2, частково у складі води. Іони перехідного металу за цих умов відновлюються до атомів металу, які формують наночастинки в оточенні просторової сітки хаотично поєднаних у жорстку структуру лінійних і циклічних карбонових блоків. Досліджено вплив температури піролізу на розміри наночастинок нікелю та характер карбонової матриці. Одержаний нанокомпозит охарактеризовано методом рентгенівської дифракції. Показано, що середній розмір частинок в інтервалі температур піролізу 300 - 1000 <$E symbol Р>C змінюється від 9 до 52 нм. Масова частка нікелю у композиті за підвищення температури синтезу збільшується до певної межі, досягаючи при t = 1000 <$E symbol Р>C значень 40 - 41 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.13-18 + В371.236 + В377.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського