РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000506692<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Огоновський Р. З. 
Можливість корекції експериментального інфікованого ранового процесу локальною терапією гелем композиційної суміші похідних <$Ebold gamma>-кротонолактону та Zn-карнозину / Р. З. Огоновський // Медицина трансп. України. - 2013. - № 3. - С. 22-28. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Лікування ран - одна з найстаріших проблем, яка не втратила своєї актуальності й сьогодні. Дослідження та встановлення нових аспектів цієї проблеми стимулює пошук засобів спрямованого впливу на рановий процес. Мета роботи - порівняльне вивчення ефективності дії 2 % гелю композиційної суміші похідних <$Egamma>-кротонолактону та Zn-карнозину на перебіг запального процесу та регенерації експериментальної інфікованої дерматомної рани. Дослідження проведено на білих щурах, розділених на три групи: контрольна, яким не проводили лікування; дослідна 1, де здійснювали лікування шляхом нанесення на поверхню рани 2 % гелю композиційної суміші похідних <$Egamma>-кротонолактону та Zn-карнозину; дослідна 2, яким аналогічне лікування проводили маззю, що містить офлоксацин. Експериментальну рану моделювали загальною площею 120 мм<^>2, інфікуючи її суспензією S. aureus. З метою оцінки ефективності лікування здійснено візуальне дослідження ранової поверхні на 3-, 5-, 7-, 10-, 14- та 21-й день після формування гнійної рани. Критеріями оцінки ранового процесу слугували терміни ліквідації перифокального запалення, гіперемії, інфільтрації країв вогнища ураження, кількість і характер ексудату очищення рани від гнійно-некротичних тканин, поява грануляцій, виповнення грануляціями, початок крайової епітелізації. Висновки: застосування запропонованої композиційної суміші в лікуванні експериментальної інфікованої дерматомної рани виявляється в інтенсивній ліквідації гострих запальних явищ та посиленні некролітичних процесів. Указані властивості сприяють швидшому переходу катаболічних процесів у рані в анаболічні, що відбивається в повному загоєнні рани виявляється в інтенсивній ліквідації гострих запальних явищ та посиленні некролітичних процесів. Указані властивості сприяють швидшому переходу метаболічних процеси у рані в анаболічні, що відбивається в повному загоєнні рани в більш ранні терміни. Одержані результати надають підставу стверджувати, що композиційна суміш похідних <$Egamma>-кротонолактону та Zn-карнозину має виразні антисептичні та ранозагоювальні властивості у разі застосування її за умов in vitro і є перспективною для успішного лікування інфікованих ран м'яких тканин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського