РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000506693<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яворський О. Г. 
Норадреналінові токсичні зміни / О. Г. Яворський, А. В. Титуса, В. Г. Бобрьонок, Х. О. Семен // Медицина трансп. України. - 2013. - № 3. - С. 29-33. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити вплив норадреналіну (НА) на деякі біохімічні показники та морфофункціональні зміни печінки й серцевого м'яза у хронічному експерименті на щурах. Дослідження токсичного ефекту НА проведено на 30 безпородних білих щурах-самцях масою 160 - 180 г. Тварин було поділено на три групи: щурам першої групи (n = 10) уводили норадреналіну тартрат підшкірно з розрахунку 1,5 мг/кг через два дні на третій упродовж місяця; щурам другої групи (n = 10, контроль) уводили підшкірно в ці ж дні ізотонічний розчин хлориду натрію в такому ж об'ємі. Десятьом щурам третьої групи вводили НА на тлі збагаченої холестерином їжі (додавання в раціон харчування вареної печінки свині в кількості 70 г на добу). У крові визначали активність аланінамінотрансферази (АлАТ), аспартатамінотрансферази (АсАТ), рівень холестерину (ХС) і тригліцеридів (ТГ) за допомогою імуноферментного методу. Під ефірним наркозом тварин умертвляли. Для гістологічного дослідження брали печінку й серце. У щурів, яким уводився НА, активність АлАТ перевищувала таку в контрольних тварин на 100 % (p = 0,001), а АсАТ - на 238 % (p = 0,001). Рівень ТГ у крові щурів після введення НА достовірно знижувався на 37 % (p = 0,027). Спостерігалася тенденція до зниження також рівня ХС у сироватці крові піддослідної групи тварин (p = 0,110). Зміни в печінці під впливом НА характеризувалися жировою (дрібно- та середньовакуольною) дистрофією; у міокарді - наявністю ліпоматозу міокарда, судинних уражень у вигляді жирової інфільтрації ендотелію коронарних судин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29 + Р410-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського