РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000506713<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боднар Г. Б. 
Нові аспекти діагностики вроджених захворювань товстої кишки в дітей / Г. Б. Боднар // Хірургія дит. віку. - 2013. - № 3. - С. 69-73. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити особливості стану місцевого імунітету та мікробіоценозу кишечника залежно від стадій перебігу хронічного закрепу (ХЗ), зумовленого вродженим подовженням товстої кишки (ТК) в дітей. Обстежено 109 дітей з ХЗ на тлі доліхосигми, які перебували на стаціонарному лікуванні у відділеннях дитячої хірургії і гастроентерології міської клінічної дитячої лікарні м. Чернівці, та 40 практично здорових дітей. Дітей із доліхосигмою розподілено на групи залежно від стадій перебігу ХЗ: компенсована - 39 (35,8 %) хворих, субкомпенсована - 36 (33,0 %) пацієнтів, декомпенсована - 34 (31,2 %) дитини. Мікробіологічне дослідження калу в усіх дітей із ХЗ на тлі вродженої аномалії товстої кишки (ВАТК) показало, що для цих пацієнтів був характерним дисбіоз ТК. Так, нормальний склад мікрофлори ТК виявлено лише у 6 ((<$E5,5~symbol С~1,3>) %) дітей, причому в цих пацієнтів було ВАТК з ХЗ на стадіях компенсації і субкомпенсації. У решти пацієнтів - 103 ((<$E94,5~symbol С~3,3>) %) дитини, у т. ч. в усіх дітей із декомпенсованим ХЗ (34 (100 %)), діагностовано порушення нормального мікробного складу ТК. На думку авторів вибір ефективної консервативної терапії в дітей на тлі доліхосигми повинен базуватись на результатах комплексного обстеження пацієнтів, яке має складатись із мікробіологічного, біохімічного аналізів калу, а також з визначення рівня секреторного імуноглобуліну А в копрофільтратах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.0-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського