РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000507966<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ващук С. П. 
Вплив гібереліну на проростання насіння і накопичення важких металів у проростках гірчиці білої та щавнату за росту на витяжках субстратів породного відвалу / С. П. Ващук, В. І. Баранов, Д. Б. Рахметов // Біол. студії. - 2013. - 7, № 1. - С. 97-104. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Вивчено вплив гіберелової кислоти на проростання насіння, морфометричні показники та нагромадження важких металів у семидобових проростках гірчиці білої (Sinapis alba L.) і щавнату (щавлю гібридного) (Rumex patientia L. x Rumex tianschanicus A. Los.) за росту на водних витяжках зі субстратів породного відвалу вугільних шахт. Показано, що проростки щавнату є стійкішими, у порівнянні із проростками гірчиці. Гіберелова кислота призводила до збільшення чи зменшення поглинання окремих важких металів рослинами, змінюючи здатність проростків обох рослин до їх акумуляції. Хоча проростки щавнату нагромаджували важкі метали у меншій кількості, ніж проростки гірчиці білої, однак надземна маса щавнату у природних умовах переважає надземну масу гірчиці мінімум у 5 - 7 разів, а маса кореневої системи - у 7 - 18 разів, і це надає змогу застосовувати його як рослину-фіторемедіатор завдяки великій масі органів. Виявлено, що проростки щавнату і гірчиці білої акумулюють Купрум, Плюмбум та Кадмій, що надає підстави рекомендувати ці рослини на техногенно забруднених субстратах і для посадок уздовж автотрас для акумуляції важких металів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.13-27 + П219.9-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського