РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000507968<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баня А. Р. 
Вплив біогенних поверхнево-активних речовин і мікробного препарату на морфометричні показники проростків Raphanus sativus L. і Pisum arvense L. / А. Р. Баня, В. І. Баранов, І. В. Карпенко, Н. І. Корецька, Р. І. Вільданова, О. В. Карпенко // Біол. студії. - 2013. - 7, № 1. - С. 115-122. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Встановлено, що редька олійна (Raphanus sativus L.) і пелюшка (Pisum arvense L.) є перспективними рослинами для фіторекультивації грунтів, які забруднені нафтою. Визначено стимулювальний вплив препарату на основі мікроорганізмів-деструкторів і біогенних поверхнево-активних речовин (біоПАР) на ростові показники редьки олійної та пелюшки при вирощуванні на забруднених грунтах (2, 5 і 8 % нафти). Найбільший ефект виявлено у разі спільного застосування біоПАР і мікроорганізмів: перша стадія - внесення до грунту мікробного препарату, друга - висаджування насіння, обробленого розчинами біоПАР (рамноліпідного біокомплексу PS і трегалозоліпідів). Такий комбінований підхід забезпечує попередню часткову деструкцію нафти у грунті мікроорганізмами, а біоПАР можуть сприяти кращому засвоєнню поживних речовин і води, впливаючи на проникність клітинних мембран рослин. Показано, що пелюшка є більш стійкою і перспективною рослиною для вирощування її на грунтах, забруднених нафтою. Одержані результати свідчать про перспективність комплексного використання препарату на основі мікроорганізмів-деструкторів нафти і біоПАР для підвищення толерантності рослин до несприятливих умов, зокрема, нафтових забруднень грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.194-27 + П213.3-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського