РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000507970<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прилуцький О. В. 
Субстратні вподобання плевротоїдних грибів Харківського Лісостепу / О. В. Прилуцький // Біол. студії. - 2013. - 7, № 1. - С. 131-138. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Наведено відомості щодо субстратних преференцій плевротоїдних грибів, які виявлено на території Харківського Лісостепу. Сімнадцять виявлених видів грибів як субстрат використовували 18 видів судинних рослин, з-поміж яких 17 - дерева та чагарники й 1 вид (Carex pilosa Scop.) - трав'яниста рослина. Показано, що найбагатшими за складом плевротоїдних грибів субстратами були деревина осики звичайної та дуба черешчастого. Представники роду Tilia L. за умов Харківського Лісостепу також належать до чільних субстратотвірних рослин для багатьох видів плевротоїдних грибів. Саме на деревині осики, дуба та лип зроблено більшість знахідок плевротоїдних грибів. Більшість виявлених видів мали широке коло субстратів. Чотирьом видам (Pleurotus calyptratus, Resupinatus applicatus, Neolentinus lepideus та Tapinella panuoides), навпаки, була властива вузька субстратна спеціалізація. Спираючись на дані з розмірів субстратів, на яких виявлено базидіоми плевротоїдних грибів, показано важливість збереження великорозмірної відмерлої деревини для підтримання різноманітності цих організмів. Найбільше видів плевротоїдних грибів, так само як і знахідок плодових тіл, зроблено на субстратах, діаметр яких перевищував 20 см.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*80 + П241.928

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського