РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508325<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вишневский М. И. 
Культурно-образовательный философский синтез как предпосылка формирования интеллектуальной элиты / М. И. Вишневский // Теорія і практика упр. соц. системами: філос., психологія, педагогіка, соціол.. - 2013. - № 2. - С. 17-25. - Библиогр.: 6 назв. - укp. - рус.

Рассмотрен комплекс проблем, связанных с пониманием концептов "культура повседневности", "культурно-образовательный синтез" в контексте формирования содержания образования на всех его ступенях. Исследованы основные формы осуществления философского синтеза: системная, проблемная и культурно-образовательная. Сделан аспектный анализ проблематики современной философии в контексте предмета, методологии и смысловых установок, которые в эпоху постмодерна трансформировались. Акцентировано, что основой современного философского образования является освоение базовой философской традиции в соотнесении ее с нынешней ситуацией в обществе и культуре. Освещены требования к учебному пособию по философии в свете культурно-образовательного синтеза как в рамках цикла социально-гуманитарных дисциплин, так и в применении ко всем уровням образования.

Розглянуто комплекс проблем, пов'язаних з розумінням концептів "культура повсякденності", "культурно-освітній синтез" в контексті формування змісту освіти на всіх його рівнях. Виявлено основні форми здійснення філософського синтезу: системна, проблемна та культурно-освітня. Зроблено аспектний аналіз проблематики сучасної філософії в контексті предмета, методології та смислових установок, в яких в епоху постмодерну відбулася трансформація. Акцентовано, що основою сучасної філософської освіти є освоєння базової філософської традиції у співвіднесенні її з нинішньою ситуацією в суспільстві та культурі. Висвітлено вимоги до навчального посібника з філософії у світлі культурно-освітнього синтезу як в рамках циклу соціально-гуманітарних дисциплін, так і в застосуванні до всіх рівнів освіти.

The article analyzes the phenomenon of cultural educational synthesis. On the materials, connected with the current state of philosophical and ideological education, the importance of this synthesis for training of specialists, capable to become real intellectual elite of society is revealed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.084

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23113 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського