РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508850<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лопух І. Я. 
Оцінка ефективності застосування терліпресину у лікуванні хворих з гепаторенальним синдромом / І. Я. Лопух // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 56-61. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Гепаторенальний синдром (ГРС) - потенційно зворотний стан, що розвивається у хворих з декомпенсованим цирозом печінки (ЦП), асцитом і печінковою недостатністю і характеризується значним погіршенням прогнозу виживання таких хворих. Лікування ГРС залишається складним завданням сучасної медицини. В ряді досліджень препарати-вазоконстриктори (орніпресин, терліпресин) показали позитивний вплив у лікуванні ГРС. Мета дослідження - оцінити ефективність застосування інфузій терліпресину в поєднанні з розчином альбуміну у лікуванні хворих на ЦП, ускладнений ГРС 2-го типу. В дослідження залучено 53 пацієнти з декомпенсованим ЦП, ускладненим ГРС 2-го типу. Залежно від призначеної терапії хворі були розподілені на 2 групи. Пацієнти першої групи (27 осіб) одержували традиційне лікування: інфузії альбуміну в дозі 30 г/добу та діуретик фуросемід. Пацієнти 2-ї групи (26 осіб) окрім традиційної терапії одержували препарат терліпресин, синтетичний аналог вазопресину, в дозі 0,5 мг довенно кожні 4 год. Функцію нирок оцінювали за показником креатиніну сироватки, швидкістю клубочкової фільтрації, рівнем натрію в сироватці крові та в сечі. Покращання ниркової функції та зворотний розвиток ГРС досягнуто у 6 (23 %) хворих 1-ї групи і у 20 (76 %) хворих 2-ї групи (p << 0,01). Висновки: застосування інфузій терліпресину в поєднанні з альбуміном є ефективним методом покращання ниркової функції у хворих на ЦП, ускладнений ГРС 2-го типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського