РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508870<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черкашина Л. В. 
Особливості перебігу соматоформних розладів у молодому віці / Л. В. Черкашина, М. М. Дорошенко, М. С. Панченко, С. П. Шкляр, І. Г. Дорошенко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 191-201. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

З'ясування наявності особливостей перебігу соматизованих вегетативних соматоформних розладів (ВСФР) та їх донозологічна діагностика у осіб молодого віку ще потребує розробки діагностичних критеріїв і віднесення до груп динамічного спостереження. Мета дослідження - вивчення особливостей "внутрішньої картини" страждань, їх гносеологічної та емоційної компоненти, рівня соціального функціонування. Використано клінічний метод та психометричні методики: Осгуда-СДФ, Spielberger (адаптовану Ханіним), Eysenck, Krepelin (у модифікації Schulte), ЛОБІ, сприйняття хвороби і вплив її на соціальне функціонування. За результатами дослідження визначено частоту та характер клінічних проявів у разі "ізольованих" і нозологічно окреслених ВСФР, їх перебіг. З'ясовано, що у разі ізольованих ВСФР функціональний стан характеризується погіршенням самопочуття та настрою, розвитком реактивної тривожності, у разі менш виразного зниження рівня активності; підвищеним рівнем сенситивності, іпохондричності, дисгармонічністю взаємовідносин, що сприяє вторинному впливу на соматизацію. Висновки: у разі соматизованих ВСФР більш вираженим є зниження настрою, самопочуття, активності та рівня ейфорічності, соціального функціонування, а також обмеженням сили й енергії під час зростання рівня нейротизму, обсесивності, крім того виявлено збільшення тривожності, лабільності вегетативної нервової системи та її збудливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського