РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508875<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваль О. А. 
Вивчення показників сегментарної систолічної функції лівого шлуночка у пацієнтів з ішемічною хворобою серця і ангіографічно незміненими коронарними артеріями / О. А. Коваль, Н. П. Аносова, А. В. Хомич, С. В. Романенко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 231-238. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Впровадження в клінічну практику новітніх ехокардіографічних (ЕХО-КГ) методик (тканинна імпульсна допплерографія, strain/strain rate) надало змогу покращити якість діагностики систолічної дисфункції лівого шлуночка (ЛШ), що виникає у разі ішемічної хвороби серця (ІХС) і побічно віддзеркалює наявність регіональних порушень коронарного кровообігу, притаманних ІХС. Мета дослідження - вивчення показників сегментарної систолічної функції ЛШ як більш чутливого маркера порушень функції міокарда у разі хронічної ІХС без стенозуючого ураження коронарних артерій (КА) у порівнянні із пацієнтами без структурної кардіологічної та іншої патології внутрішніх органів, але з наявністю кардіологічних скарг. 84-м хворим проведено коронароангіографію (КАГ), стандартну ехокардіографію (ЭХО-КГ), тканинну імпульсну доплерографію із визначенням швидкості систолічного скорочення (Sm) 12 сегментів ЛШ. Пацієнти були розподілені на 2 групи: першу групу 41 (48,8 %) склали хворі з кардіалгіями без ІХС, друга - 43 (51,2 %) з документованою ішемією міокарда (ІМ). За даними КАГ в обох групах виявлено ангіографічно незмінені КА. Аналіз міжгрупових відмінностей швидкостей систолічного скорочення Sm ср виявив суттєве зниження показника у групі хворих з ІХС до <$E8,39~symbol С~0,93> см/с, у порівнянні з групою хворих з кардіалгією - <$E10,12~symbol С~0,81> см/с, p = 0,0001. Висновки: у хворих на ІХС, документованою ІМ навіть з ангіографічно неураженими КА показники порушення продольної функції міокарда суттєво знижуються, що свідчить на користь їх більшої чутливості на відміну від показників глобальної сокрочувальної здатності ЛШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського