РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508881<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бруслова К. М. 
Лікувальні заходи у дітей групи ризику з онкогематологічної патології, які зазнають впливу іонізуючого випромінення та інших негативних факторів довкілля / К. М. Бруслова, О. Є. Кузнєцова, Н. М. Цвєткова, Н. О. Дербеньова, Л. О. Чмут, Л. В. Сила // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 275-281. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Чорнобильська аварія створила ряд проблем, серед яких найбільш суттєвими є канцерогенні ефекти. Тому необхідно формувати групи підвищеного ризику з онкогематологічної патології серед дітей та удосконалювати лікувальні заходи для зниження частоти захворювань системи крові. Мета рооти - розробити критерії формування групи ризику з онкогематологічної патології серед дитячого населення, яке зазнає впливу радіаційного та нерадіаційного факторів довкілля, та удосконалити лікувальні заходи, спрямовані на зниження частоти гематологічної патології. Обстежено 1597 дітей - жителів Київської, Житомирської та Чернігівської областей. З них: з гострою лейкемією (ГЛ) 696 дітей та осіб групи ризику з онкогематологічної патології - 901. Враховувались хвороби у родоводі дітей, анамнез життя, скарги, клініко-гематологічні параметри, ендокринний статус, показники обміну заліза та порфіринів, амінокислотний склад сечі, вміст важких металів у крові, дози опромінення та ступінь інтегрального забруднення довкілля. Основними критеріями щодо формування групи ризику розвитку зонкогематологічної патології були: злоякісні новоутворення у родоводі, вік дитини, маса тіла під час народження; наявність осалгії, лімфаденопатії, нормохромної анемії, змін в ендокринному статусі та травм кісток в анамнезі. Доза опромінення червоного кісткового мозку у дітей з ГЛ становила <$E5,37~symbol С~1,41> мЗв. Число лейкоцитів крові вище 100 Г/л та несприятливий перебіг ГЛ були у дітей - жителів територій з високим ступенем забруднення довкілля (Uemp = 8). Розроблені лікувальні заходів у дітей пріоритетної групи нагляду сприяли позитивному ефекту у 78,2 %. Висновки: встановлено певний внесок генетичної компоненти та несприятливих факторів навколишнього середовища у механізми розвитку ГЛ у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.41-5 + Р361.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського