РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508883<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косаковський А. Л. 
Вплив цитостатиків на слизову оболонку носа при лікуванні онкогематологічної патології у дітей / А. Л. Косаковський, В. В. Сегал, В. О. Шатець, О. П. Мощич // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 287-293. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У дітей з онкогематологічними захворюваннями інтактна слизова оболонка носа та біляносових пазух чутлива до дії цитостатиків і є схильною до розвитку мукозиту. Мета дослідження - визначення частоти мукозитів у хворих з онкогематологічними захворюваннями в дитячому віці та підвищення ефективності їх лікування. Під спостереженням перебувало 45 пацієнтів онкогематологічного відділення віком від 6 до 18 років, яким проводилась хіміотерапія. Назальні мукозити (НМ) різного ступеня виявляються майже у 90 % дітей. НМ різного ступеня вираженості виявлялися у 40 (88,9 %) дітей, що одержували цитостатичну терапію. З I ступенем НМ було 18 дітей, з II - 11, з III - 5, з IV - 6. Виникнення мукозиту частіше мало мiсце у дітей, що одержували тривалий курс хіміотерапії. Лікування НМ проводили відповідно до ступеня тяжкості. Висновки: за даними проведених досліджень НМ є частим (88,9 %) ускладненням цитостатичної терапії у онкогематологічних хворих. У більшості випадків спостерігався НМ I (45 %) та II (27,5 %) ступеня, рідше III (12,5 %) та IV (15 %) ступеня тяжкості, але завжди існує загроза розвитку спонтанних носових кровотеч, інфекційних, внутрішньочерепних та внутрішньоорбітальних ускладнень. Стан слизової оболонки носа, наявність і тяжкість мукозиту відіграють важливу роль у виникненні та розвитку носових кровотеч під час проведення хіміотерапії у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.41-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського