РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508889<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бень І. І. 
Гранулоцитарний анаплазмоз людини у західному регіоні України: епідеміологічні та лабораторні дослідження / І. І. Бень, Г. В. Білецька, О. В. Королюк, Р. С. Морочковський, А. М. Шульган // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 320-325. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Широка розповсюдженість та зростаюче значення в інфекційній патології зумовлюють актуальність проблеми гранулоцитарного анаплазмозу людини (ГАЛ) для багатьох країн Європи та Північної Америки. Мета дослідження - одержання доказів циркуляції Anaplasma phagocytophilum (існування ГАЛ) у західному регіоні України. Серологічний скринінг специфічних антитіл серед здорового населення (384 осіб) і сезонних гарячкових хворих (464) проведено за допомогою методу ІФА, індикації ДНК A. phagocytophilum в іксодових кліщах (1040 екз.) Ixodes ricinus та Dermacentor reticulatus - ПЛР. Виявлено природні вогнища, в яких зараженість основних переносників (I. ricinus) анаплазмами сягає <$E(9,18~symbol С~1,07)> %, а рівень імунного прошарку серед здорового населення - <$E(28,6~sysmbol С~2,9)> %. Встановлено, що збудник анаплазмозу є етіологічним фактором (14,3 - 16,1) % випадків недіагностованих сезонних гарячкових захворювань, проаналізовано епідеміологічні особливості 42 випадків ГАЛ. Показано, що у структурі захворюваності ГАЛ моноінфекція складає <$E(54,7~symbol С~2,3)> %, а <$E(45,3~symbol С~2,3)> % серологічно верифікованих випадків є мікст-інфекціями ГАЛ з Лайм-бореліозом (ЛБ) <$E(40,5~symbol С~2,2)> % та з кліщовим вірусним енцефалітом (КВЕ) <$E(4,8~symbol С~0,99)> %. Висновки: на території західного регіону України існують ендемічні природні вогнища ГАЛ, в тому числі поєднані з ЛБ та КЕ, що зумовлює високу ймовірність інфікування населення як на моноінфекцію ГАЛ, так і на декілька кліщових зоонозів у різних варіаціях та вимагає комплексного підходу до діагностики, лікування і профілактики цих інфекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.429

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського