РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508892<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Живиця Д. Г. 
Дисгормональні порушення у хворих на ВІЛ-інфекцію / Д. Г. Живиця, О. В. Самойленко, В. Г. Казека // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 337-342. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

ВІЛ-інфекція - тривала інфекційна хвороба, яка розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та характеризується прогресуючим ураженням імунної системи. Порушення у функціонуванні імунної системи, що відбувається у разі ВІЛ-інфекції, можуть призводити до порушень у секреції гормонів і, відповідно, до дисрегуляції багатьох органів і систем. Мета роботи - вивчення ендокринного статусу у хворих на ВІЛ-інфекцію за сироватковими показниками гормонів залежно від стадії захворювання. В дослідження було включено і обстежено 25 хворих з ВІЛ-інфекцією. Контрольну групу склали 15 ВІЛ-негативних практично здорових осіб. Імунологічне обстеження включало визначення абсолютного і відносного рівнів T-лімфоцитів (CD3<^>+), T-хелперів (CD4<^>+), T-кілерів (CD8<^>+), індексу імунореактивності (CD4<^>+/CD8<^>+) за допомогою моноклональних антитіл на проточному цитофлуориметрі COULTER EPIСS XL (Beckmon Coulter, Франція). Визначення вмісту гормонів наднирників (кортизолу, дегідроепіандостерон сульфату - ДГЕА), тіреотропіну (ТТГ), гормонів щитоподібної залози (вільного тироксину - Т4, вільного трийодтироніну - Т3) в сироватці крові проводилося за допомогою імуноферментного аналізу з використаннямтест-систем Вектор-Бест (Росія). Проаналізовано зміни рівнів гормонів кори наднирників і гормонів щитовидної залози, а також імунологічний статус у 25 хворих з ВІЛ-інфекцією. У хворих на ВІЛ-інфекцію спостерігається зниження сироваткового рівня дегідроепіандостерону, вільного тироксину та вільного трийодтироніну, з компенсаторним підвищенням тиреотропіну. Також має місце значне підвищення рівня сироваткового кортизолу (у 30 разів), що є ознакою стресової ситуації на фоні супутніх опортуністичних інфекцій. Під час імунологічного дослідження виявлено значиме зниження у 8 разів абсолютної кількості CD4-лімфоцитів та відносної їх кількості - у 3,6 разу. Висновки: у хворих на ВІЛ-інфекцію спостерігається зниження сироваткового рівня дегідроепіандостерону і гормонів щитовидної залози, з компенсаторним підвищенням тиреотропіну. У пацієнтів з ВІЛ-інфекцією має місце значне підвищення рівня сироваткового кортизолу, що є ознакою стресової ситуації на фоні супутніх опортуністичних інфекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського