РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508899<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Благодатний В. М. 
IT-технології в мікроскопічній діагностиці туберкульозу / В. М. Благодатний, М. І. Комасько, Р. В. Корешняк, М. С. Мояренко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 388-394. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Медицина XXI ст. набуває нові технології в діагностиці тяжких, соціально значущих інфекційних хвороб. Туберкульоз є медико-соціальною проблемою для всіх верств населення, незалежно від їх статку, соціального положення, набутого рівня вакцинопрофілактики у державах. Мета дослідження - розробка програмно-апаратного комплексу TubExpress-LED для діагностики туберкульозу за допомогою методу LED-мікроскопії. У дослідженні використано метод прямої мікроскопії в нативному діагностичному матеріалі (частіше використовується мокротиння), без додаткової гомогенізації та обробки детергентами, фарбування кислотостійких мікобактерій за методом Циля - Нільсена (Ziehl - Neelsen, 1883), ІТ-технології (Information Technology). Щодо реалізації запропонованого проекту виходили з умов, що приготування мазків для мікроскопії має відповідати певним правилам. Матеріал на предметному склі розподіляють у центрі певним розміром. Виходячи із внормованих даних, розроблено програмно-апаратний комплекс TubExpress-LED для діагностики туберкульозу за допомогою методу LED-мікроскопії. Висновки: розроблений програмно-апаратний комплекс TubExpress-LED, оснащений відеокамерою з високою роздільною здатністю, надає змогу досліджувати мазки забарвлені за Циль - Нільсеном з параметрами сканування до 900 полів зору препарату мокротиння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського