РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508901<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панасюк О. В. 
Порівняльна ефективність деяких фторхінолонових препаратів при завершенні інтенсивної фази антимікобактеріальної терапії хіміорезистентного туберкульозу легень / О. В. Панасюк, В. П. Мельник, Т. П. Дашиєва, Г. В. Радиш, О. О. Петренко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 400-406. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Туберкульоз залишається однією із найстрашніших бід для людини. Мета дослідження - порівняти ефективність Офлоксацину (Ofx) і Гатіфлоксацину (Gfx) та без їх використання в інтенсивній фазі хіміотерапії туберкульозу легень (ТЛ) із хіміорезистентними мікобактеріями. Обстежено і проліковано під час інтенсивної фази 78 хворих на ТЛ із деструкцією, який був викликаний монорезистентними (в 12,0 % випадків), полірезистентними (в 17,0 %) і мультирезистентними (в 71,0 %) Mycobacterium tuberculosis. Сформовано ідентичні 3 групи (по 26 хворих в кожній). Хворі I - II групи одержували хіміотерапію з включенням відповідно Gfx і Ofx, хворі III групи одержували також індивідуальні режими без названих фторхінолонів. На кінець інтенсивної фази хіміотерапії інтоксикаційний синдром зник у 92,0 % хворих I групи, у 65,0 % - II групи і у 42,0 % - III групи; бактеріовиділення припинилося відповідно у 85, 58,0 і 35,0 %. Обидва показники I групи хворих вірогідно відрізняються у порівнянні з аналогічними показниками у хворих II - III групи. Висновки: етіотропна терапія хіміорезистентного ТЛ з включенням Ofx недостатньо ефективна у порівнянні з режимами без включення фторхінолонового препарату. В аналогічних випадках, коли включають Gfx, то його ефективність суттєво вища від Ofx. Переносимість Gfx і Ofx була задовільною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського