РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000508906<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черенько С. О. 
Частота і характер побічних реакцій від протитуберкульозної і антиретровірусної терапії у хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ / С. О. Черенько, М. В. Погребна, Л. Я. Манів // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 427-433. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити частоту побічних реакцій у хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ у разі проведення одночасно протитуберкульозної та антиретровірусної терапії. У ретроспективному контрольованому дослідженні, що включало 86 хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ і вірусний гепатит B і C, вивчено частоту побічних реакцій під час одночасного проведення протитуберкульозної та антиретровірусної терапії після інтенсивної фази хіміотерапії. Методом підбору пар за формою та поширеністю туберкульозного процесу та тяжкістю ВІЛ-інфекції було розподілення на групи: основну (43 особи), у хворих якої на фоні антимікобактеріальної терапії була призначена антиретровірусна терапія, та контрольну (43 особи), хворих якої лікували лише протитуберкульозними препаратами. Встановлено, що під час інтенсивної фази протитуберкульозної хіміотерапії побічні реакції виникають у 60,5 % хворих без антиретровірусної терапії та у 69,8 % хворих, які одержували антиретровірусну терапію (p >> 0,05), переважно за рахунок гепатотоксичних і диспепсичних побічних реакцій від Піразинаміду, Рифампіцину та Ізоніазиду. В більшості випадків побічні реакції були не тяжкими та не потребували зміни або відміни протитуберкульозної терапії або схеми антиретровірусної терапії (відповідно у 9,3 і 6,9 % хворих, p >> 0,05). Відсутність вірогідного впливу антиретровірусної терапії на частоту побічних реакцій під час інтенсивної фази хіміотерапії надає змогу не відкладати її призначення на підтримуючу фазу або після завершення основного курсу хіміотерапії. Висновки: у хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ з високою частотою виникають побічні реакції від протитуберкульозної хіміотерапії - в 60,5 % випадках переважно за рахунок гепатотоксичних та диспепсичних побічних реакцій. Антиретровірусна терапія не суттєво збільшує частоту побічних реакцій (на 13,4 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського