РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000509053<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петренко В. І. 
Вплив індуктора інтерферону на клінічні показники у хворих на інфільтративний уперше діагностований туберкульоз легень / В. І. Петренко, Ю. А. Варченко, С. С. Грицай, Т. В. Малиновська, В. В. Коваленко, О. Г. Мацьков, О. Є. Харламова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 1. - С. 20-27. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінити вплив індуктора інтерферону кагоцелу на динаміку припинення бактеріовиділення, біохімічні та рентгенологічні показники у хворих на інфільтративний уперше діагностований туберкульоз легень (ВДТБ). Проаналізовано динаміку закриття порожнин розпаду, біохімічних показників і припинення бактеріовиділення у 58 пацієнтів з інфільтративним ВДТБ легень. Основна група, що одержувала індуктор інтерферону кагоцел, складалася з 28 пацієнтів із ВДТБ, контрольна нараховувала 30 пацієнтів, яких лікували за стандартним режимом. Виявлено позитивний вплив індуктора інтерферону на частоту закриття порожнин розпаду після 4 міс лікування на 32,2 % та на момент завершення його - на 29,8 % у порівнянні із хворими контрольної групи. Частота припинення бактеріовиділення у пацієнтів основної групи зросла на 21,15 % на 2-му міс лікування у порівнянні із контрольною. Під впливом кагоцелу покращилася функціональна активність печінки, що виявлялося у вірогідному зниженні рівнів АЛТ та білірубіну. Висновки: застосування індуктора інтерферону (кагоцелу) протягом 4 тиж на першому місяці лікування у хворих на ВДТБ сприяє прискоренню закриття порожнин розпаду на 4-му міс лікування, підвищує частоту припинення бактеріовиділення після 2 міс терапії, стимулює функціональну активність печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського