РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000509069<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ліскіна І. В. 
Аналіз клініко-анатомічних показників хворих на туберкульоз легень із морфологічними ознаками прогресування (за операційним матеріалом) / І. В. Ліскіна, Л. М. Загаба // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 2. - С. 18-24. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати основні клініко-анатомічні показники перебігу туберкульозу (ТБ) легень з додатковим хірургічним лікуванням та морфологічно встановленим високим ступенем активності специфічного запалення. У рандомізоване ретроспективне дослідження ввійшли хворі з діагнозом "туберкульоз легень" у формах фіброзно-кавернозного туберкульозу (ФКТБ), туберкульоми (Т) легень та інших вторинних, які одержали додаткове хірургічне лікування в клініці ДУ "Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України" за 2010 - 2012 рр. Встановлено, що за період дослідження переважну кількість (57,6 %) оперативних втручань виконували з приводу Т. Щорічно в середньому в 32,0 % випадків оперують з приводу ФКТБ легень. У разі Т легень у 19,7 % випадків оперативних втручань морфологічно встановлено високий ступінь активності специфічного процесу, в разі ФКТБ легень - у 47,5 %. Прогресування патологічного процесу не залежить від статі хворих, спостерігається воно переважно у людей молодого працездатного віку. Незалежно від форми ТБ легень на час хірургічного лікування зазвичай діагностують однобічне ураження. У разі Т легень ураження поширюється від сегмента до частки - (100,0) %, а у разі ФКТБ легень частіше процес охоплює частку та цілу легеню - (<$E74,5~symbol С~6,4>) %. Найбільш типовими оперативними втручаннями є резекція одного або кількох сегментів легені та лобектомії, які загалом склали 79,3 % випадків. У разі ФКТБ з ознаками прогресування специфічного запального процесу частіше виконували лобектомію та пульмонектомію (85,1 %). Мікобактерії туберкульозу (МБТ) під час мікробіологічного дослідження вірогідно частіше виявляють у разі ФКТБ легень (<$E83,0~symbol С~5,5>) % у порівнянні з Т легень (<$E28,6~symbol С~7,6>) %. У хворих з ФКТБ одночасно з МБТ у (<$E61,5~symbol С~7,8>) % випадків діагностовано мультирезистентні його штами та штами з розширеною резистентністю (за даними тесту медикаментозної чутливості). Висновки: на сьогодні додаткове хірургічне лікування одержують хворі на ТБ легень переважно у формах туберкульоми та ФКТБ. У 20 % випадків Т та майже в 50 % ФКТБ на момент операції морфологічно визначають прогресування патологічного процесу (високий ступінь активності запалення), причому у разі ФКТБ кількісно переважають мультирезистентні штами МБТ та штами з розширеною резистентністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського