РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000509274<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нестеренко М. 
Фільтраційна неоднорідність порід-колекторів та її вплив на нафтогазонасичення продуктивного розрізу Субботінського нафтового родовища / М. Нестеренко, В. Владика, Р. Балацький, І. Колодій // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2013. - № 3/4. - С. 19-29. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто методичні аспекти у вивченні фільтраційної неоднорідності продуктивного розрізу за близьких значень відкритої пористості. Об'єктом досліджень стали майкопські відклади Субботінського родовища в Прикерченському шельфі. Встановлено, що фільтраційна неоднорідність порід-колекторів контролюється складовими структури їх порового простору - відсотковим вмістом надкапілярних, капілярних і субкапілярних пор як складових структури флюїдонасичення. За загальним параметром неоднорідності зразки згруповані в 3 класи. Анізотропія фільтраційних властивостей зумовлена, в основному, вмістом у породі частки субкапілярних пор, заповнених залишковою водою. За загальним параметром неоднорідності (<$EP sub SIGMA>) можна стверджувати про особливості флюїдонасичення порід. Мінімальні значення (<$EP sub SIGMA ~<<~1>) характерні для досліджених колекторів з найкращими фільтраційними властивостями. Якщо <$EP sub SIGMA~=1~-~2>, то це колектори з середнім значенням проникності, 2 - 3 і більше - неколектори. Для підвищення тісноти кореляційних зв'язків виникає необхідність умовного поділу порід на класи. Його критерієм може слугувати загальний параметр неоднорідності порового простору порід-колекторів. Впровадження описаного методичного підходу є перспективним напрямом досліджень для нафтогазоносних регіонів України, оскільки це сприятиме достовірній інтерпретації ГДС, виділенню в розрізі колекторів, об'єктивному обліку наявних у надрах запасів вуглеводнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського