РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000509612<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данилович Ю. В. 
Оксид азоту як один із регуляторів енергозалежного транспорту <$Ebold roman Ca sup 2+> в мітохондріях міометрія / Ю. В. Данилович, О. В. Коломієць, Г. В. Данилович, С. О. Костерін // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 2. - С. 12-17. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Досліджено вплив донора та попередника NO, а саме 100 мкмоль/л нітропрусиду натрію та нітриту натрію на енергозалежний транспорт Ca<^>2+ в ізольовані мітохондрії міометрія щурів. Зміни концентрації Ca<^>2+ в матриксі мітохондрій оцінювали за допомогою методу спектрофлуориметрії та кальційчутливого зонда Fluo-4 AM. Mg<^>2+-АТФ-залежна акумуляція Ca<^>2+ мітохондріями за наявності сукцинату суттєво стимулюється оксидом азоту, зокрема, нітропрусид натрію посилював транспорт в 1,6 раза відносно його контрольних значень. Ефект NO ставав значущим лише за умови попередньої інкубації мітохондрій з дослідженими сполуками. Оскільки акумуляція Ca<^>2+ за наявності нітропрусиду натрію ефективно пригнічувалася протонофором СССР і рутенієвим червоним (10 мкмоль/л), зроблено висновок про стимуляцію кальцієвого уніпортеру внутрішньої мітохондріальної мембрани оксидом азоту. Акумуляція Ca<^>2+ мітохондріями за наявності нітропрусиду натрію виявилася не чутливою до дії специфічного інгібітора пори перехідної провідності циклоспорину (5 мкмоль/л). Це вказує на те, що роль пори перехідної провідності є менш суттєвою, ніж кальцієвого уніпортеру у процесах транспорту Ca<^>2+ в мітохондріях за умови дії на них оксиду азоту. Отже, оксид азоту стимулює енергозалежну акумуляцію Ca<^>2+ мітохондріями міометрія, опосередковану функціонуванням кальцієвого уніпортеру їх внутрішньої мембрани.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.322.64*715.7 + Е60*736.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського