РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000509620<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савченюк О. А. 
Розвиток експериментального ожиріння у щурів, викликаного дією глутамату натрію, на тлі введення пробіотиків / О. А. Савченюк, О. В. Вірченко, Т. М. Фалалєєва, Т. В. Берегова, Л. П. Бабенко, Л. М. Лазаренко, М. Я. Співак // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 2. - С. 63-69. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Вивчено вплив суміші пробіотичних штамів (2:1:1 Lactobacillus casei IMVB-7280, Bifidobacterium animalis VKL, Bifidobacterium animalis VKB) на розвиток експериментального ожиріння у щурів, викликаного введенням глутамату натрію. Встановлено, що у чотиримісячних щурів, яким після народження вводили глутамат натрію (4 мг/г) на 2, 4, 6, 8, 10-ту добу життя, було зафіксоване абдомінальне ожиріння та метаболічний синдром. Періодичне введення пробіотичної суміші щурам, що одержували глутамат натрію, попереджало розвиток ожиріння. В групі щурів, що одержували пробіотики, антропометричні показники (маса і довжина тіла, індекс Лі, індекс маси тіла) не відрізнялися від значень інтактних щурів. Маса вісцерального жиру під час профілактики пробіотиками зменшувалася на 38,5 % (P << 0,05) у порівнянні зі щурами, яким вводили воду. Пробіотики покращували ліпідний обмін: зменшували вміст ліпопротеїдів дуже низької щільності на 32,2 % (P << 0,05), ліпопротеїдів високої щільності - на 30,6 % (P << 0,05), підвищували - ліпопротеїдів низької щільності на 25,7 % (P << 0,05) щодо контрольних щурів з ожирінням. Пробіотичні штами відновлювали секрецію адипоцитарних гормонів (лептину та адипонектину) до значень інтактних тварин. Одержані результати свідчать про ефективність пробіотикотерапії для запобігання ожирінню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського