РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000509627<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гончаров С. В. 
Вплив кверцетину на протеасомну активність в аорті та серці щурів зі спонтанною гіпертензією / С. В. Гончаров, Г. В. Портніченко, Л. В. Тумановська, Д. О. Пашевін, М. О. Кузьменко, О. О. Мойбенко, В. Є. Досенко // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 3. - С. 3-10. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено протеолітичну активність протеасоми у тканинах аорти та серця щурів зі спонтанною гіпертензією (лінія SHR), а також застосовано кверцетин, що здатний пригнічувати цей мультикаталітичний комплекс. Під час визначення активності протеасоми в аорті щурів лінії SHR суттєвих відмінностей у порівнянні зі щурами лінії Вістар не встановлено. Проте у тканинах серця виявлено суттєво менші значення трипсино- (на 40 %, P >> 0,05), та хімотрипсиноподібної (в 1,1 раза, P << 0,05) активності. Одночасно у щурів лінії SHR виявлено значні морфологічні зміни (фіброз 4,7 % від площі лівого шлуночка, більший індекс маси серця на 21,6 %, а також збільшення товщини інтими в аорті та ширини шарів гладеньком'язових клітин). Відмічалися функціональні порушення діяльності серця: зниження таких показників, як ударний об'єм утричі (P << 0,0001), фракція викиду в 2,5 раза (P << 0,0001) і підвищення кінцево-діастолічного тиску в 6,5 раза (P << 0,005) та кінцево-систолічного тиску на 15 % (P << 0,004). Кверцетин ефективно пригнічував трипсино- і хімотрипсиноподібну активність протеасоми в аорті в 2,7 раза (P << 0,005) та вдвічі (P << 0,003) відповідно, а також трипсино- (в 2,4 раза, P >> 0,05) і каспазоподібну (в 9,3 раза, P << 0,015) активність у серці, що призвело до значного покращання морфофункціональних показників діяльності серця. Оскільки препарати кверцетину досить широко використовуються у клінічній практиці (особливо у випрадку гострого інфаркту), можна рекомендувати їх для запобігання ремоделювання серця у разі підвищення артеріального тиску.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-29 + Р410.1-29 + Р410.212-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського