РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000509985<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пілінська М. А. 
Результати дослідження персистенції прихованої хромосомної нестабільності в лімфоцитах периферичної крові практично здорових волонтерів / М. А. Пілінська, С. С. Дибський, О. Б. Дибська, Л. І. Швайко // Доп. НАН України. - 2014. - № 7. - С. 169-175. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Для вивчення персистенції прихованої хромосомної нестабільності (ПХН) у соматичних клітинах людини проведено добровільне цитогенетичне обстеження 15 практично здорових чоловіків, які заперечували свідомий контакт з мутагенними чинниками, з використанням тесту "G2-bleomycin sensitivity assay" за короткотривалого (48 год) і довгострокового (100 год) культивування лімфоцитів периферичної крові. Встановлено, що фонова частота аберацій хромосом у лімфоцитах обстежених осіб відповідала рівню спонтанного соматичного хромосомного мутагенезу та достовірно не відрізнялася за обох строків культивування клітин. За короткотривалої інкубації лімфоцитів із блеоміцином підвищилася середньогрупова частота хромосомних аберацій зі значними міжіндивідуальними коливаннями, які не залежали від фонових цитогенетичних показників. У довгострокових культурах у всіх обстежених осіб вірогідно зменшилася частота хромосомних аберацій відносно показників першого мітозу, завдяки чому знизився не тільки цитогенетичний ефект по групі в середньому, але й середньогруповий додаток до фонового рівня аберацій хромосом, що свідчить про поступову елімінацію аберантних клітин у послідовних мітозах. Інтенсивність елімінації хромосомних порушень істотно варіювала у різних осіб і не залежала як від величин фонового цитогенетичного ефекту в інтактних культурах, так і від індивідуальних рівнів хромосомних аберацій, індукованих блеоміцином за короткотривалого культивування. Одержані результати підтвердили значення генетично зумовлених міжіндивідуальних особливостей щодо індукції та персистенції ПХН у соматичних клітинах людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.242

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського