РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000510083<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Філь Б. 
Застосування алгебричних структур у комп'ютерній лексикографії / Б. Філь, І. Кульчицький // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології : наук. зб.. - 2014. - Вип. 19. - С. 208-214. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зроблено спробу застосувати математичні методи до теорії побудови лексикографічних систем, зокрема до формалізації побудови словників. Під формалізованим поняттям словника розуміємо абстрактний мовно-інформаційний об'єкт, визначальною рисою якого, передусім, є членоване розміщення матеріалу. Основною композиційною та комунікативною одиницею слугує відносно самостійний відрізок тексту, який називають словниковою статтею. Описаний підхід доводить можливість застосування засобів і методів класичної алгебри до словникових структур. У праці введено адитивну та мультиплікативну операції над словниками та перевірено аксіоматику теорії множин (аксіоми об'ємності, суми, різниці та існування). Також доведено основні закони алгебри, які надають змогу стверджувати, що множину словників можна розглядати як класичну алгебру. Проведене дослідження властивостей множини словників показує, що можливо застосовувати до дослідження творення словників та їх аналізу методи та результати теорії множин і класичної алгебри.


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.6 + З970.62 + Ш111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського