РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000510289<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воляк Ю. М. 
Поширеність, етіологія і вплив зубощелепних аномалій на формування лицевого черепа / Ю. М. Воляк, З. Р. Ожоган // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 2. - С. 13-16. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити у дітей і підлітків аномалії зубощелепної системи, які займають одне з перших місць серед захворювань щелепно-лицьової ділянки. У разі супутніх захворювань інших систем організму, зокрема - ЛОР-пагології, порушення зубощелепної системи виявляються від 60 до 90 % випадків. Серед обстежених аномалії форми зубних рядів у трансверзальній площині звуження зубних рядів у постійному прикусі на нижній щелепі зустрічаються в 37,8 %, а на верхній щелепі - в 57 % випадків. Одним з найважливіших етіологічних факторів розвитку звуження зубних рядів є порушення функції дихання і, як наслідок, виникнення ротового дихання. До цього призводять захворювання ЛОР-органів: викривлення носової перегородки, гіпертрофія носових раковин, глоткових і піднебінних мигдалин, аденоїдні розростання. Для розв'язання поставленої мети і завдань роботи проведено клінічні, антропометричні і лабораторні дослідження. Діагностику зубощелепних аномалій (ЗЩА) та деформацій проведено на основі клінічного обстеження хворих. Під час внутрішньоротового огляду визначали стан твердих тканин зубів і пародонту, положення зубів у зубних рядах, форму та розміри зубних рядів та їх співвідношення. У пацієнтів з наявністю патології ЛОР-органів і відсутністю звуження верхньої щелепи порушення носового дихання виявлено у 45,8 % осіб. У пацієнтів зі звуженням верхньої шелепи і відсутністю патології ЛОР-органів порушення носового дихання відзначено у 35 %. У пацієнтів зі звуженням верхньої щелепи та наявністю патології ЛОР-органів порушення носового дихання було відзначено у 71,4 %. Порушення носового дихання відзначається у пацієнтів як із звуженням верхньої щелепи, так і без нього, з патологією ЛОР-органів і без неї. Висновки: поширеність ЗЩА, в тому числі звуження верхньої щелепи, залишається високою серед дітей. Етіопатогенетичні механізми розвитку звуження зубних рядів є дуже різноманітними і часом суперечливими, проте відомостей про взаємозв'язок звужених зубних рядів і порожнини носа, що детермінують зміни лицевого черепа, недостатньо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.605.0 + Р733.685.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського