РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000510297<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Купчак О. І. 
Мікрофлора порожнини рота в осіб з тривало нелікованим хронічним апікальним періодонтитом / О. І. Купчак // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 2. - С. 40-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення впливу мікрофлори кореневих каналів на мікробіоценоз порожнини рота в осіб з тривало нелікованим хронічним апікальним періодонтитом (НХАП). У дослідженні взяли участь 27 осіб віком 18 - 20 років. Були сформовані 3 групи: перша - особи з інтактними зубами (9 чол.); друга - особи із санованими зубами, в тому числі після лікування хронічного періодонтиту (ХП) (8 чол.); третя - особи з ХП і відкритими кореневими каналами (10 чол.). В осіб третьої групи ХП раніше не лікували, і кореневі канали були відкриті протягом від 3-х міс до 1 року. Для дослідження збирали ротову рідину (натще до чистки зубів) в кількості 1 мл, поміщали в стерильну пробірку і доправляли в бактеріологічну лабораторію протягом години. Мікробіологічне дослідження проведено шляхом бактеріологічного посіву ротової рідини (0,1 мл) на селективні середовища. Ідентифікацію виділених штамів мікроорганізмів здійснювали на основі морфологічних, культуральних і біохімічних ознак відповідно з визначником бактерій Д. Берги. Результати дослідження мікробного пейзажу ротової рідини показали, що НХАП є вогнищем інфікування ротової порожнини і сприяє зміщенню мікробіоценозу у бік дисбактеріозу, про що свідчить збільшення змісту в ротовій рідині таких мікроорганізмів, як Actinomyces, Peptostreptococcus micros, Peptostreptococcus anaerobius, Fusobacterium nucleatum і Porphyromonas endodontalis, а також зменшення сапрофітної мікрофлори - Lactobacillus, Enterococcus bacillus і Bacillus brevis.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.862 + Р661.210.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського