РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000510313<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Urbas O. V. 
Peculiarities of clinico-paraclinical data in children with diagnosis of "Subfebrility of unidentified genesis" / O. V. Urbas, A. B. Stefanyshyn, M. Ya. Kostyshyn, O. A. Holodnykh, O. V. Pastukh, I. B. Parandii, L. V. Lupuliak, V. V. Khodan // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 2. - С. 92-95. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Наведено результати вивчення 36 історій хвороб дітей із діагнозом "тривалий субфебрилітет невстановленого генезу". Субфебрилітет зустрічається частіше у дітей молодшого шкільного віку і характеризується монотермією у 82,4 % випадків. Основною суб'єктивною ознакою субфебрильного стану є синдром "хронічної втоми". Лабораторними ознаками субфебрильного синдрому є анемія I ступеня, нейтрофільоз за рахунок сегментоядерних форм, помірна моноцитопенія, незначне підвищення ШОЕ. У 94,5 % виявлено зміни за допомогою методу ІФА на герпетичну інфекцію, що вказувало на попереднє інфікування чи персистенцію вірусів у різному ступені активності й аргументувалось збільшенням титру загального сироваткового IgG. Основними причинами лихоманки невстановленого генезу стали: у 72,99 % бактеріальні інфекції політопного характеру (здебільшого жовчовивідної системи), у 18,9 % - активні персистуючі герпетичні інфекції з лімфаденопатією, у 8,11 % - вегетативні дисфункції. Аналіз рівня прокальцитоніну у хворих з гарячкою невстановленого генезу вказує на те, що він може слугувати маркером видимої клінічно бактеріальної інфекції та підтверджувати невірусний генез ймовірного захворювання. Тривалі субфебрильні стани не мають самостійного значення та пов'язані з латентними вогнищами інфекції, переметуючою вірусемією з ознаками лімфаденопатії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р341.22 + Р733-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського