РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000510345<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sergeyeva T. A. 
Colorimetric biomimetic sensor systems based on molecularly imprinted polymer membranes for highly-selective detection of phenol in environmental samples / T. A. Sergeyeva, D. S. Chelyadina, L. A. Gorbach, O. O. Brovko, E. V. Piletska, S. A. Piletsky, L. M. Sergeeva, A. V. El'skaya // Biopolymers and Cell. - 2014. - 30, № 3. - С. 209-215. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Мета роботи - розробка простих у використанні колориметричних сенсорних систем для швидкого і точного визначення фенолу у зразках із довкілля. Застосовано методи молекулярного імпринтингу та полімеризації in situ молекулярно імпринтованих полімерних (МІП) мембран. Запропонований сенсор створено на основі МІП мембран, синтезованих за допомогою методу полімеризації in situ, які мають у своїй структурі штучні рецепторні сайти зв'язування фенолу. Кількісне визначення фенолу, селективно адсорбованого МІП мембранами, грунтується на детекції забарвленого у малиновий колір продукту його реакції з 4-аміноантипірином. Інтенсивність забарвлення МІП мембран є пропорційною концентрації фенолу в аналізованому зразку. Фенол детектується у діапазоні 50 нМ - 10 мМ, що відповідає концентраціям, які необхідно виявляти у природних і стічних водах. Стабільність сенсорних систем на основі МІП мембран становить 12 міс за кімнатної температури. Висновки: сенсорні системи забезпечують високоселективний і чутливий аналіз фенолу як у модельних, так і реальних зразках (питна, природна, стічна вода). У порівнянні з традиційними методами визначення фенолу пропонована система є простою у використанні та може бути застосована за польових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.42-95

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського