РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000511018<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Смульський Є. В. 
Національно-культурна ідентичність в слов'янських неоязичницьких течіях України кін. XX - поч. XXI ст. : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / Є. В. Смульський; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 17 c. - укp.

Вперше визначено загальну етноцентричність вчень основних рідновірських течій України, а також їх амбівалентне ставлення до концепту панславізму. Показано паралелі між передумовами виникнення (програш національно-визвольних змагань, геноцид народів, тривале перебування під впливом метрополії) та умовами формування (необхідність відстоювання національної ідентичності, формування в новостворених національних державах) генетично різних течій вірменського та слов'янського неоязичництва зумовлюють етноцентричний шлях розвитку їх вчень, що відповідає загальносвітовим закономірностям. Введено до практично-релігієзнавчої сфери питання, пов'язані з проблематикою неоязичництва в сучасній Україні. Вдосконалено розуміння поняття "неоязичництво", у відповідності до всіх характеристик і вимог, що висуваються до наукового терміну як такого, стверджено абсолютну валідність вживання такого терміну на позначення новітніх релігійних течій політеїстичного характеру, що тяжіють до релігійних традицій дохристиянської Європи. Набули подальшого розвитку типологізація неоязичницьких течій, розгляд окремих течій в межах неоязичництва, як цілісного феномена в релігійному житті сучасного світу, уможливлюється через універсальний підхід до типологізації неоязичницьких течій, що базується на критеріях "еклектичність - реконструкціонізм" та "універсалістичність - етнічність", в межах останнього в окрему групу виводяться етноцентричні течії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э391.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409957 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського