РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000511629<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савченко Д. О. 
Створення металополімерних абразивовмісних композитів спрямованим формуванням графен-графанових структур в зв'язці інструмента для обробки деталей авіаційної техніки : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Д. О. Савченко; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Увагу приділено створенню металополімерних абразивовмісних композитів за рахунок спрямованого формування графен-графанових структур, одержаних полімеризацією комплексних сполук ванадію, заліза та міді, що дозволило збільшити втомну витривалість деталей з жароміцних сплавів для авіаційних двигунів і збільшити зносостійкість абразивного інструменту для їх обробки. Вперше показано, що комплексні сполуки міді, заліза та ванадію з олігофеніленами полімеризуються в діапазоні температур 523 - 630 К та тисків 20 - 80 МПа з утворенням металополімерних матеріалів, що містять метали у формі одиничних іонів, кластерів і часток, а також забезпечують спрямоване формування графен-графанових площин. Вперше виявлено, що використання кластерів металу з розмірами 1 - 10 нм дозволяє збільшити вміст графен-графанових структур у металополімерах в 2 - 2,5 раза у порівнянні з кластерами, які мають розміри 1 - 30 нм. Вперше виявлено та доведено, що наявність в полімері графен-графанових шарів, а також порошків алмазу та кубічного нітриду бору змінює форму розподілу елементів вільного об'єму металополімера за розмірами, що підсилює дію надтвердих наповнювачів на фізико-механічні показники металополімерних композитів, а саме підвищує модуль пружності в 1,6 раза за умов збільшення об'ємного вмісту наповнювача від 6 до 37 об.%. Вперше виявлено, що малі елементи вільного об'єму здатні до міграції в матеріалі під дією механічних напружень, що дозволяє за рахунок керування рухливістю елементів вільного об'єму збільшити довговічність утримання зерен надтвердих матеріалів у зв'язуючому в 1,2 - 4,4 раза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943 + Л464.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411054 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського