РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000512646<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Банадига Н. В. 
Значення функціонального стану травної системи у перебігу атопічного дерматиту в дітей / Н. В. Банадига // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 4. - С. 43-46. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити функціональний стан травної системи у дітей з атопічним дерматитом (АД) і запропонувати методи корекції. Розширене комплексне лабораторно-інструментальне дослідження проведено 37 дітям віком від 7 місяців до 4 років з АД. Вивчено структуру причинно-значущих алергенів за допомогою методу імуноферментного аналізу з визначенням специфічних антитіл класу IgE до харчових, інгаляційних (пилкових, побутових, епідермальних) алергенів. З метою оцінки стану травної системи використано біохімічні дослідження крові, ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, копрограму; вивчено рівень сумарних антитіл до лямблій та аскарид. Серед дітей з АД переважала середньотяжка форма (54,06 %). Тяжкий перебіг дерматиту спостерігався у пацієнтів віком 10 - 18 місяців. Превалювала полівалентна сенсибілізація (понад 3) до харчових продуктів у 75,67 % випадків, а у 13,51 % дітей причинних алергенів було 5 і більше. У 43,24 % пацієнтів спостерігалася підвищена сенсибілізація і до інгаляційних алергенів. Комплексне обстеження хворих виявило високу поширеність функціональних порушень з боку травної системи: функціональні розлади жовчного міхура за гіпотонічним типом (56,70 %), дисфункція сфінктера Одді за панкреатичним типом (54,05 %), дисбактеріоз кишечнику (67,57 %); а також гельмінтози (аскаридоз) та лямбліоз кишечнику. Корекція лікувальних заходів у разі АД потребувала призначення ферментних препаратів (пангрол) і диференційовано: пробіотиків, антигельмінтних та антипаразитарних препаратів. Висновки: висока поширеність порушень функціонального стану органів травлення у разі АД зумовлює розширення спектра діагностичних заходів і цілеспрямованої корекції лікувальних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського