РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000512662<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сульженко М. Ю. 
Профілактика залізодефіцитної анемії в дівчаток-підлітків із доклінічними стадіями дефіциту заліза / М. Ю. Сульженко, Н. М. Головченко // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 4. - С. 108-110. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Дівчатка-підлітки особливо наражаються на залізодефіцитну анемію (ЗДА). Поширеність доклінічних стадій залізодефіциту (ДЗ) у цій категорії набагато вищий. Відомо, що усунення ЗДА можливе не тільки за допомоги дієти. Крім того, дієтична корекція потенційного ДЗ не завжди ефективна, особливо серед дівчаток-підпітків, у яких сильне від'ємне сальдо заліза в організмі через менструальну крововтрату. Мета роботи - вивчити ефективність профілактики ЗДА. Впродовж року проводився динамічний огляд 143 дівчаток-підлітків віком 12 - 17 років з доклінічною стадією ДЗ. Першій групі (n = 45), залежно від стадії ДЗ, у комплексі з залізовмістною дієтою був призначений препарат заліза по 1 мг/кг на добу в перші 10 днів кожного менструального циклу, впродовж 6 - 12 циклів. Другій групі (n = 48) була призначена тільки корекція раціону харчування, у третій групі (n = 50) проводились тільки превентивні заходи. Ферокінетика та гемопоез проводились після 12 міс після останнього візиту. Показники гемограми, індекси еритроцитів, транспорт запасу заліза у тканинах у першій групі після 12 міс у середньому майже не відрізнялись від показників здорових дівчаток, так само як і не було виявлено ніяких побічних ефектів у разі вживання препарату у малих дозах і коротких строках використання. Тим не менше, у групі II продовжували значно знижуватися показники крові, транспорт тканинних запасів заліза, відмічалося знесилення і навіть розвиток ЗДА у <$E35,4~symbol С~6,9~%> випадків. Одна тільки корекція раціону харчування ДЗ нерівномірно поповнювала запаси заліза навіть у доклінічних стадіях, особливо у період статевого дозрівання дівчат, коли вони потребують додаткової залізовмісної домішки. Відсутність профілактичних заходів у контрольній групі призвело до значного збільшення рівня ДЗ. Висновки: одержані дані підтверджують ефективність профілактики ЗДА у дівчаток-підлітків у доклінічних стадіях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського