РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000512707<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лебець І. С. 
Характеристика імунологічних змін на різних етапах розвитку ювенільного ревматоїдного та реактивного артритів у дітей / І. С. Лебець, Н. О. Панько, І. М. Неліна // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 2. - С. 64-70. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - уточнити характер, значущість і відмінності у спрямованості імунологічних порушень у разі найбільш схожих за клінічними проявами захворюваннях суглобів, передусім на початкових етапах їх розвитку. У клініці Інституту охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН України знаходилося 128 осіб віком 2 - 18 років із клінічними та сонографічними ознаками артриту. Імунологічні дослідження включали вивчення показників клітинного, гуморального, моноцитарно-фагоцитарної ланок імунітету, вмісту цитокінів (Іл-<$E1 beta>, Іл-6, ФНП-<$Ealpha>). У клітинній ланці імунітету визначали субпопуляції лімфоцитів (CD3, CD4, CD8, CD22) за допомогою методу мембранної імунофлюоресценції з моноклональними антитілами, T-активні лімфоцити - методу розеткоутворення за Felsburg P. J. et al., 1976. У гуморальній ланці імунітету рівень сироваткових імуноглобулінів класів A, M, G визначали за спектрофотометричним методом, концентрацію циркулюючих імунних комплексів - скринінг-тестом, вміст комплементу - з застосуванням методу Chudomels у модифікації Кондрашової Н. І., 1974. Моноцитарно-фагоцитарну ланку імунітету оцінювали з урахуванням фагоцитарної та метаболічної активності лейкоцитів крові за допомогою визначення фагоцитарного числа, фагоцитарної активності нейтрофілів, спонтанного й індукованого НСТ-тесту. Вміст інтерлейкінів (ІЛ-<$E1 beta>, ІЛ-6, ФНП-<$Ealpha>) вивчали за допомогою методу твердофазного імуноферментного аналізу. Частоту відхилень імунологічних показників визначали з урахуванням віку та статі дитини. Ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА) із перших місяців характеризувався зниженням активності T-лімфоцитів, дисбалансом у процесах фагоцитозу, його неповноцінністю, зокрема, на тлі підвищеної готовності й реактивності - зниженням його активності. Притаманною ознакою такого артриту було стійке підвищення Іл-6 з моменту дебюту хвороби і на етапах його подальшої еволюції. За реактивного артриту зміни з боку клітинної ланки імунітету проявлялися переважно зниженням показників CD8 незалежно від тривалості захворювання. Функція фагоцитуючих клітин змінювалася подібно ЮРА, а гуморальні зсуви характеризувалися підвищенням IgM і IgG, передусім на початкових етапах розвитку хвороби. З боку прозапальних цитокінів, як і у разі ЮРА, збільшувалися рівні Іл-6, але тільки в дебюті патологічного процесу і за умов його найбільшої активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського