РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000512758<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевага В. М. 
Ангіографічні вияви і клінічні наслідки інтраопераційного вазоспазму при ендоваскулярному виключенні артеріальних аневризм / В. М. Шевага, А. М. Нетлюх, О. Я. Кобилецький, О. Я. Грищук, В. М. Сало, Д. В. Щибовик // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2013. - № 3. - С. 35-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - виявити зміни ангіометричних параметрів магістральних артерій головного мозку у випадку розвитку вазоспазму як одного з ускладнень ендоваскулярних хірургічних втручань та їх прогностичне значення щодо перебігу післяопераційного періоду. Обстежено 34 хворих після спонтанного субарахноїдального крововиливу (САК), у яких верифіковано аневризми середньої мозкової артерії (СМА) як причину інсульту. Проводились вимірювання діаметру і площі поперечного перерізу М1-сегмента СМА на стороні ураження до і після операції та до операції на протилежній стороні з використанням програми "Кількісний судинний аналіз (Quantitative vascular analysis, QVA)", якою оснащений ангіограф Siemens Axiom artis. Під час інтраопераційного ангіографічного контролю у хворих, оперованих з застосуванням ендоваскулярного методу з несприятливим результатом, спостерігалося зменшення мінімального діаметра М1-сегмента несучої артерії в середньому до <$E1,41~symbol С~0,16> мм, (p = 0,02) у порівнянні з діаметром артерії на момент початку операції (в середньому <$E2,03~symbol С~0,14> мм). У разі сприятливого результату звуження діаметра несучої артерії було незначним (p >> 0,5). Проводилось також визначення мінімальної площі поперечного перерізу М1-сегмента. Висновки: встановлено, що зменшення в ході операції мінімального діаметру М1-сегмента на стороні аневризми на 30 % і більше, а мінімальної площі його поперечного перерізу на 50 % і більше свідчить про прогресування інтраопераційного вазоспазму та імовірний несприятливий результат лікування. Запропоновано класифікацію інтраопераційного вазоспазму за тяжкістю, а саме: << 10 % - легкий інтраопераційний вазоспазм; 10 - 30 % - помірний інтраопераційний вазоспазм; >> 30 % - тяжкий інтраопераційний вазоспазм, відповідно до встановленої залежності даного параметру від клінічних результатів хірургічного лікування хворих із САК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського