РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000512765<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кульматицький А. В. 
Вільнорадикальне окиснення та ендогенна інтоксикація в гострий період первинного ішемічного інсульту / А. В. Кульматицький // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2013. - № 4. - С. 21-27. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити стан процесів вільнорадикального окиснення та ендогенної інтоксикації в гострий період первинного ішемічного інсульту (ПІІ) з урахуванням ступеня тяжкості. Обстежено 100 хворих у динаміці гострого періоду ПІІ з урахуванням ступеня тяжкості за шкалою NIHSS. У всіх хворих визначали вміст L-аргініну, продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), молекул середньої маси (МСМ) у сироватці крові та нітратів у сечі. У хворих з ПІІ протягом усього гострого періоду в сироватці крові спостерігався низький рівень L-аргініну, високий - продуктів ПОЛ і МСМ з погіршенням цих показників у разі збільшення ступеня тяжкості, а також зменшення вмісту нітратів у сечі у порівнянні з легким ступенем: протягом усього гострого періоду - за середнього ступеня тяжкості, на 18-ту - 21-шу добу - у разі тяжкого ступеня, на 7-му - 10-ту та 18-ту - 21-шу добу - у випадку вкрай тяжкого ступеня. Висновки: у гострий період ПІІ виявлено порушення у системі L-аргінін - NO, активацію ПОЛ та збільшення концентрації МСМ. Дисбаланс у системі L-аргінін - NO, виявлений у цей період у пацієнтів з легким ступенем тяжкості, свідчить про найсприятливішу відповідь ендотелію, на відміну від хворих з тяжким та вкрай тяжким ступенем, у яких спостерігали різке виснаження резервів L-аргініну. Значне накопичення МСМ та продуктів ПОЛ у разі тяжкого та вкрай тяжкого ступеня свідчить про зростання рівня ендогенної інтоксикації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського