РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000512800<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікітіна Н. С. 
Експериментальне дослідження токсичності налоксону та кеторолаку при одноразовій інтраназальній інстиляції щурам та мурчакам / Н. С. Нікітіна, Т. Л. Леонтьєва, О. В. Тимченко // Фармаком. - 2014. - № 1. - С. 77-81. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

З метою експериментального обгрунтування розробки оригінальних лікарських форм (назальних спреїв) налоксону та кеторолаку проведено дослідження їх безпечності у разі одноразового інтраназального введення лабораторним тваринам. Безпечність налоксону досліджували у щурів під час введення в дозах 7,6 мг/кг та 38,0 мг/кг. Одноразове інтраназальне введення налоксону не викликає суттєвого порушення загального стану та поведінкових реакцій щурів, не впливає на динаміку маси тіла. У день введення спостерігалися лише короткочасна загальна загальмованість та гіподинамія, у подальшому стан і поведінка тварин відповідали нормі, загибелі не зареєстровано. Інтраназальне введення налоксону не впливало на вміст у крові загального білка, альбуміну та на показники тимолової проби. Макроскопічне обстеження внутрішніх органів не виявило порушень їх структури, а також відхилень абсолютної та відносної маси від фізіологічної норми. Безпечність кеторолаку досліджували у мурчаків у разі введення в дозах 89,3 мг/кг та 157,5 мг/кг та у щурів - в дозах 236,3, 315,1 та 472,5 мг/кг. У мурчаків одноразове інтраназальне введення кеторолаку не викликає загибелі та не впливає на загальний стан, поведінку і динаміку маси тіла. У щурів клінічні прояви інтоксикації розвивалися поступово з 2 - 4-ї доби спостереження: зареєстровано гіподинамію, слабку реакцію на зовнішні подразники, пілоерекцію, діарею та кров'янисті виділення з носа. Дозозалежна загибель тварин реєструвалася з 3-ї доби спостереження. Середня летальна доза (ЛД50) кеторолаку у разі інтраназального введення щурам становила 315 мг/кг. Макроскопічне обстеження внутрішніх органів тварин, що вижили, не виявило відхилень їх структури від фізіологічної норми. Одержані результати свідчать про добру переносимість налоксону та кеторолаку під час одноразового інтраназального введення лабораторним тваринам, що зумовлює доцільність створення та впровадження у медичну практику їх оригінальних лікарських форм у вигляді назальних спреїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського