РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000513409<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федорейко В. С. 
Підвищення енергоефективності біотеплогенератора шляхом раціонального дозування компонентів горіння / В. С. Федорейко, І. Б. Луцик, І. С. Іскерський, Р. І. Загородній // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2014. - № 4. - С. 27-32. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування можливості підвищення енергоефективності твердопаливних теплогенераторів шляхом застосування регульованих режимів дозування повітря та палива. Дослідження процесу горіння твердого палива базується на законах збереження маси, енергії та кількості руху, що є наслідками першого та другого законів термодинаміки. Планування заходів з метою підвищення енергоефективності базується на основі принципів енергетичного менеджменту з використанням даних, одержаних на базі методів імітаційного та фізичного моделювання. Проаналізовані фактори, що впливають на ефективне спалювання твердого біопалива в теплогенераторах. Запропоновано спосіб дозування компонентів твердого палива та повітря на підставі аналізу складу димових газів. Створено імітаційну модель електротехнологічного комплексу теплогенератора з системою керування електроприводом вентилятора та шнека на базі використання адаптивних нейронечітких систем. Обгрунтовано ефективність реалізації раціонального дозування компонентів горіння з використанням регульованих режимів роботи шнека подачі палива та вентилятора на підставі аналізу складу димових газів, що надало змогу підвищити енергоефективність твердопаливних теплогенераторів, зменшити шкідливі викиди до атмосфери, забезпечити безпечну подачу палива до камери горіння, що унеможливлює загорання палива в бункері у випадку аварійної зупинки. Запропонований спосіб подачі енергоефективної паливної суміші у твердопаливних котлах пройшов випробовування на виробничих потужностях ТОВ "Українські технологічні системи" в Тернопільській обл. Як компоненти біопалива використано подрібнену солому вологістю 25 - 37 % і тирсу деревини вологістю 12 - 15 %. У ході експериментальних випробувань система керування продемонструвала задовільну роботу на технологічному обладнанні підприємства. Одержані результати довели, що застосування запропонованої технології надає змогу зменшити затрати електроенергії в середньому на 17 %. Даний спосіб можна використовувати на переробних підприємствах великої та малої потужності, що націлені на використання альтернативних видів палива.


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського