РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000513438<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Спіженко Н. Ю. 
Стереотаксична роботизована радіохірургія із застосуванням системи "КіберНіж" у лікуванні кавернозних ангіом головного мозку / Н. Ю. Спіженко, В. М. Бурик, Т. І. Чеботарьова, С. С. Мосійчук, О. А. Шараєвський, О. М. Гончарук // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2014. - № 2. - С. 11-18. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - встановити показання до радіохірургічного лікування кавернозних ангіом (КА) головного мозку. Під нашим спостереженням перебували 10 хворих (6 жінок і 4 чоловіки) з КА, які пройшли курс стереотаксичної роботизованої радіохірургії (РХ) з використанням системи "КіберНіж" (CyberKnife G4, Accuray Inc., Sunnyvale, США) у МЦ "КіберКлініка Спіженка" у 2011 - 2013 рр. Вік хворих - від 18 до 36 років. У 7 хворих виявлено супратенторіальну локалізацію КА, у 3 - субтенторіальну. За ризиком розвитку кровотечі хворих розподілили на дві групи: з малим ризиком (асимптоматичні КА, КА з 1 крововиливом) - 6 хворих і з високим ризиком (2 і більше крововиливів) - 4 хворих. Зменшення розміру каверном після проведення РХ відзначено в усіх хворих. Основними критеріями успішного лікування КА є зменшення ризику розвитку кровотечі з кавернозної ангіоми, поліпшення клінічного стану хворого, зокрема регрес судомного синдрому, а також відсутність ускладнень після РХ. Кровотечу з КА зафіксовано в 1 хворого через 8 міс після РХ. Ризик кровотечі суттєво зменшується після латентного 2-річного періоду. У жодного з пролікованих хворих, яких спостерігали понад 24 міс, цього ускладнення не виявлено. В усіх хворих відзначено стабілізацію клінічного стану, у 4 хворих - зменшення кількості та тяжкості судомних нападів. В 1 пацієнта з епісиндромом судомні напади після РХ (тривалість спостереження - 12 міс) зникли. У пацієнтів також зменшились інтенсивність та частота головного болю. В 1 хворого спостерігали післяпроменевий некроз КА, який було проліковано медикоментозно (глюкокортикоїди, сечогінні). Лікувальний алгоритм КА розробляють, з урахуванням ступеня ризику кровотечі та розвитку значущого неврологічного дефіциту, локалізації КА, наявності в анамнезі крововиливів, а також стану та віку хворого і наявності супутньої патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59 + Р636.770.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського