РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000513447<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рахметов Д. Б. 
Panicum virgatum L. - перспективний інтродуцент у Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України / Д. Б. Рахметов, О. М. Вергун, С. О. Рахметова // Інтродукція рослин. - 2014. - № 3. - С. 3-14. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати багаторічних інтродукційних досліджень Panicum virgatum L. (Poaceae) у Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України. Встановлено біолого-морфологічні особливості, біохімічний склад рослин, урожайність надземної маси та насіння. Визначено вихід найцінніших речовин та енергетичну цінність культури. Створено високопродуктивні форми із заданими параметрами урожайності, цукристості фітомаси, виходом загальної енергії та фітопалива з одиниці площі. Доведено, що за умов інтродукції майже всі форми Panicum virgatum проходять повний цикл розвитку (від насіння до насіння) протягом одного вегетаційного періоду, починаючи з першого року життя. Фаза достигання насіння у ранньостиглих форм рослин настає до III декади вересня, у пізньостиглих - у середині жовтня, а окремі форми рослин вегетують до настання морозів. Основні морфометричні параметри рослин залежать від форми та сорту, групи стиглості. Врожайність надземної маси та загальна продуктивність рослин до фази цвітіння збільшуються, а до кінця вегетаційного періоду - знижуються. Пізньостиглі форми за урожайністю надземної маси значно переважають (на 58,0 - 155,6 %) ранньостиглі. Встановлено, що вміст сухої речовини в усіх форм рослин у період від фази кущення до фази достигання насіння збільшується, а цукрів, аскорбінової кислоти, каротину та ліпідів - зменшується. Щодо накопичення лігніну і клітковини в рослинах у період вегетації та теплоємності надземної маси чіткої залежності не виявлено. Як високопродуктивна культура Panicum virgatum забезпечує великий вихід сухої речовини, етанолу та енергії з надземної маси у різні періоди розвитку. Серед досліджених зразків рослин максимальною продуктивністю характеризувався сорт Зоряне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*852.121.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського