РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000513578<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ашаренкова О. В. 
Вплив адгезивних стоматологічних плівок Диплен-Дента М і Диплен-Дента Л на якісний склад і рівень бактеріального обсіменіння біотопу пародонтальних кишень у хворих на генералізований пародонтит / О. В. Ашаренкова, Е. М. Павленко // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2014. - № 3. - С. 70-76. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити вплив адгезивних полімерних плівок Диплен-Дента М і Диплен-Дента Л на бактеріальний спектр пародонтальної кишені (ПК) і динаміку клінічних індексів у хворих з генералізованим пародонтитом I - II ступеня тяжкості, хронічного перебігу на етапі первинного пародонтологічного лікування (фаза I). Методи: Обстежили 22 пацієнтів обох статей віком 29 - 74 роки з діагнозом ГП I - II ступеня тяжкості, хронічного перебігу, яких розділили на дві групи: основну - група I (14 осіб), та групу порівняння - група II (8 осіб). За схемою, запропонованою Г. Ф. Білоклицькою, оцінювали пародонтологічний статус і ступінь активності патологічного процесу у тканинах пародонта. Мікробіологічне обстеження охоплювало бактеріологічний посів і світлову мікроскопію нативного препарату вмісту пародонтальної кишені. Хворим обох груп проводили аналогічне базове лікування. Додатково після терапії до лікування пацієнтів групи I входило аплікування антибактеріальних адгезивних полімерних плівок Диплен-Дента М і Диплен-Дента Л. Комплексне обстеження обох груп провели двічі: до лікування та на 7-й день. Результати: Мікроскопічне дослідження вмісту пародонтальної кишені на 7-й день у пацієнтів обох груп показало зниження частоти виявлення у мазках Trichomonas tenax, Fusobacterium species і Entamoeba gingivalis. Проте, у групі I після проведеного лікування частота виявлення цих мікроорганізмів була достовірно нижчою (<$E р~<<~0,05>), ніж у групі II: Trichomonas tenax - 14,3 % і 37,5 %, Fusobacterium species - 21,4 % 50,0 %, Entamoeba gingivalis - 7,1 % і 37,5 %. Висновки: використання адгезивних полімерних плівок Диплен-Дента М і Диплен-Дента Л сприяє нормалізації кількісного та видового складу біотопу пародонтальних кишень завдяки пролонгованій антибактеріальній активності препаратів, що входять до їх складу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського