РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000513677<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Навроцький В. А. 
Особливості діагностики гострого апендициту в дітей на тлі гіпоглікемічної ацетонурії / В. А. Навроцький // Хірургія дит. віку. - 2014. - № 1/2. - С. 28-31. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - покращити безпосередні та віддалені результати хірургічного лікування дітей з гострим апендицитом (ГА) на тлі гіпоглікемічної ацетонурії шляхом виокремлення основних характерних ознак гіпоглікемії та її корекції до вирішення питання про оперативне втручання. За останні 5 років до відділення екстреної хірургії надійшло 438 дітей із підозрою на ГА, що складає 23,7 % від усіх оперованих дітей із різними формами ГА. У 78 дітей із клінічними симптомами ГА виявлено симптоми гіпоглікемічної ацетонурії, яку було підтверджено як клінічними ознаками, так і лабораторними дослідженнями. Вік дітей складав від 2 до 12 років. Хлопчиків було 32, дівчаток - 46. У 88 % дітей діагноз "гострий апендицит" визначено в перші 3 - 4 год з моменту надходження до клініки дитячої хірургії. У сумнівних випадках дітям проводили дезінтоксикаційну та спазмолітичну інфузійну терапію, після чого в 86 % випадків ясніше виявлялися симптоми ГА і дітей оперували вчасно. Несвоєчасна діагностика ГА в дітей на тлі гіпоглікемічної ацетонурії призводить до збільшення кількості деструктивних форм апендициту та до виникнення різних ускладнень. Проблема хірургічного лікування ГА в дітей залишається актуальною і тепер, а тим паче коли основний діагноз збігається із симптомами ацетонурії. За даними, своєчасна діагностика у таких хворих була у 86 % випадків після проведення 3 - 4-годинної інфузійної дезінтоксикаційної та спазмолітичної терапії, лабораторних досліджень у динаміці. Такий стаціонарний моніторинг хворих дітей із явищами ацетонурії надає змогу ретельно обстежити дитину, провести диференційну діагностику з виявленням супутньої патології і вчасно визначити адекватну тактику лікування. Складніше проводити диференційну діагностику ГА та ацетонемічного синдрому у випадку атипового розташування апендикулярного відростка. Висновки: вчасне і правильне визначення основних ознак ГА на тлі ацетонурії, проведення диференційної діагностики надає змогу уникнути більшості помилкових і несвоєчасних діагнозів ГА. Це, своєю чергою, надає змогу зробити правильний діагностичний висновок, прийняти адекватні тактичні рішення за оптимальний термін як дитячим хірургам, так і сімейним лікарям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.301.1-4 + Р733.413.6-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського