РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000513683<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дужий І. Д. 
БЦЖ-остити у дітей дошкільного віку із захворюванням кісток / І. Д. Дужий, М. Ю. Шевченко, Ю. Ю. Шевченко, Д. В. Овечкін, А. В. Гнашко // Хірургія дит. віку. - 2014. - № 1/2. - С. 56-60. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - ознайомити педіатрів, дитячих хірургів та ортопедів-травматологів з особливостями перебігу і діагностики туберкульозних оститів у дітей дошкільного віку. Наведено аналіз діагностики та лікування 67 дітей, які лікувалися у хірургічному відділенні Сумської обласної дитячої клінічної лікарні та перебували під спостереженням у Сумському обласному клінічному протитуберкульозному диспансері. Вік хворих становив від 8 міс до 6 років. Госпіталізували дітей із запальними захворюваннями кісткової системи. В усіх випадках вивчали "туберкульозний" анамнез сімейного та близького оточення, уточнювали виконання графіка щеплень, знайомилися із результатами туберкулінових проб у динаміці, оглядали дітей, виконували клінічні, біохімічні та мікробіологічні дослідження матеріалу, одержаного при остеопункційних біопсіях та оперативних втручаннях. Проведено традиційну рентгенологічну та ультразвукову діагностику. Туберкульозну етіологію процесу встановлено у 30 (44,8 %) дітей. Більшість туберкульозних оститів діагностували у хворих віком до 3 років (83,3 %), частіше була уражена стегнова кістка - у 12 (40 %). Суттєвих відмінностей у частоті остеомієліту залежно від статі хворих дітей виявлено не було: у дівчаток остеомієліт траплявся в 1,2 разу рідше, ніж у хлопчиків (46,3 і 53,7 % відповідно, p >> 0,05). 45 (67,2 %) дітей із запаленням кісток були мешканцями міст. Водночас серед хворих на туберкульозний остеомієліт було у 2,3 разу більше міських жителів, ніж сільських (21 (70 %) і 9 (30 %) дітей відповідно, p << 0,05), серед пацієнтів із неспецифічним остеомієлітом було в 1,9 разу більше мешканців міст, ніж сіл (24 (64,9 %) і 13 (35,1 %) осіб відповідно, p << 0,05). Висновки: за останні 10 років у Сумському регіоні 67 дітей дошкільного віку захворіли на остеомієліт. Серед них у 30 (44,8 %) обстежених встановлено туберкульозну етіологію запального процесу. Більшість туберкульозних оститів спостерігається в дітей віком до 3 років (83,3 %). У хворих на туберкульозний остеомієліт необхідно проводити оперативне лікування для швидшого видалення осередку туберкульозної інфекції, що в 1,6 разу зменшує кількість ліжко-днів у порівнянні з результатами консервативного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.543.418.1

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського