РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000515891<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заозерська Н. В. 
Діагностична значимість вивчення респіраторних порушень та експресії молекул адгезії лейкоцитів у хворих на діабетичну нефропатію з ожирінням : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Н. В. Заозерська; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Увагу приділено теоретичному узагальненню та новому вирішенню наукового завдання, а саме оптимізації діагностики респіраторних порушень у хворих на діабетичну нефропатію (ДН) з ожирінням на підставі комплексної оцінки порушень функціонального стану легенів, дисфункції ендотелію (експресії молекул адгезії E-selectin, sICAM, sVCAM) та їх взаємозв'язків у хворих на цукровий діабет (ЦД) з діабетичною нефропатією. Встановлено, що наявність ДН з ожирінням призводить до появи спочатку обструктивного типу вентиляційних порушень, а в міру зростання тяжкості хронічної хвороби нирок (ХХН) відзначається тенденція до поглиблення порушень функції зовнішнього дихання (ФЗД) та збільшення долі хворих зі змішаним типом вентиляційних порушень. Наявність обструктивних порушень ФЗД у 50 % хворих на ДН без ожиріння визначає ДН як фактор ризику розвитку обструктивних змін з боку легенів, а розвиток ХХН є несприятливим щодо розвитку рестриктивних порушень ФЗД. Показано, що експресію адгезивних молекул - Е-селектину, sICAM, sVCAM слід віднести до ранніх маркерів розвитку діабетичних мікроангіопатій, визначення підвищеного рівня sICAM є пріоритетним у виборі раннього діагностичного тесту, на пізніх етапах ХХН прогресивне підвищення рівнів sICAM, sVCAM може використовуватися як критерії несприятливого прогнозу прогресування ХХН. Виявлено взаємозв'язки між експресією молекул адгезії та показниками функції зовнішнього дихання лише на початку розвитку ХХН. Доведено, що у разі ДН у хворих на ЦД з ожирінням починаючи з ХХН 1-ї ст., достовірно знижуються показники шкал психічного здоров'я та фізичного функціонування. Показано, що антигіпертензивна терапія інгібіторів ангіотензин-перетворювального ферменту еналаприлом та БРАІІ телмісартаном зумовлює нефропротекторну дію, достовірно знижує AT у хворих на ЦД з ДН та ожирінням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р415.202.1-3 + Р414-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського