РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000515905<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Новицька І. К. 
Патогенетичні аспекти порушення функції слинних залоз, їх роль у розвитку стоматологічної патології та шляхи корекції (експериментально-клінічне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / І. К. Новицька; ДВНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". - Полтава, 2014. - 36 c. - укp.

Встановлено, що зменшення слиновиділення спостерігається у 67,2 % населення України. Встановлено превалювання окремих видів стоматологічної патології залежно від генезу зниження функціональної активності слинних залоз. Вперше доведено, що негативні чинники навколишнього середовища не є безпосередньою причиною порушення функціональної активності слинних залоз, однак надають опосередкований вплив на розвиток загально соматичних захворювань, що тягне за собою зниження функції слинних залоз. Вперше встановлено різні механізми зниження функціональної активності слинних залоз, пов'язані з порушенням процесів слиноутворення та слиновиділення, що надає можливість оптимізації лікування та профілактики стоматологічної патології в осіб з гіпосалівацією. Розроблено й апробовано "атропінову" модель гіпосалівації та підтверджено в експерименті її відтворення. Розроблено й апробовано в експерименті та клініці нові композиції з ефектом штучної слини: ремінералізуючий гель "Слюрем" і протизапальний гель "Золех" та доведено їх високу карієспрофілактичну та пародонто-протекторну ефективність. Показано, що використання запропонованих лікувально-профілактичних комплексів в осіб з гіпосалівацією різного генезу сприяють підвищенню функціональної активності слинних залоз, покращенню гігієнічного стану ротової порожнини, знижують активність запального процесу в пародонті та слизовій оболонці порожнини рота, зменшують розповсюдженість гіперестезії та мають високий карієспрофілактичний ефект.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-3 + Р661.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410394 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського